برپایی نمایشگاه فرهنگی هنری نگاه سرخ در دانشگاه آزاد اسلامی رباط کریم

برپایی نمایشگاه فرهنگی هنری نگاه سرخ در دانشگاه آزاد اسلامی رباط کریم

نمایشگاهی از آثار برتر دانشجویان، کارکنان و استادان با موضوع ماه محرم در دانشگاه آزاد اسلامی واحد رباط کریم برگزار شده است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری آنا، مسابقه و نمایشگاه فرهنگی، هنری نگاه سرخ طرحی‌ است از سوی امور فرهنگی و اجتماعی دانشگاه آزاد اسلامی واحد رباط کریم که هر ساله با آغاز ایام محرم الحرام در سه رشته عکاسی ،طراحی و خوشنویسی با موضوع قیام عاشورا، امام حسین (ع) و یاران با وفایشان، برگزار میشود و پس از برگزاری مسابقه با اهدای جوایز به برندگان، آثار برتر و منتخب در معرض دید علاقه مندان قرار می گیرد.

امسال نیز(سال تحصیلی 97-96) پنجمین دوره این مسابقات در تاریخ 96/07/02 با اطلاع رسانی به دانشجویان و مهلت یک ماهه برای تحویل آثار و با شرکت 30 نفر از دانشجویان و اساتید برگزار شد و پس از داوری از بین آثار دانشجویان،اثر 7 نفر از دانشجویان به عنوان برتر شناخته شد و در نمایشگاه فرهنگی ،هنری نگاه سرخ قرار داده شد.

هدف از این نمایشگاه آشنایی هرچه بیشتر علاقه‌مندان و دانشجویان با فرهنگ عاشورایی و قیام امام حسین (ع) است چراکه امروز باید عاشورا فرهنگ حرکت جمعی ما باشد و پیام عاشورا از خودگذشتگی برای رضای خدا، هدایت مردم و عدم انحراف آنان در مسیر زندگی و جامعه است.